Stany Zjednoczone znoszą blokadę dla Huawei na swoje towary.

Stany Zjednoczone znoszą blokadę dla Huawei na swoje towary.

30 czerwca 2019 0 przez Kowal

W trakcie szczytu G20, gdzie to prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z prezydentem Chin, potwierdzono informację, iż USA znosi blokadę na wymianę handlową z firmą Huawei. Dlaczego Stany Zjednoczone znoszą blokadę dla Huawei?

Wygląda na to, iż decyzja Donalda Trumpa była dość nieprzemyślana. Zakaz współpracy USA z największym producentem technologicznym na świecie mógłby bardzo niekorzystnie wpłynąć na największe amerykańskie przedsiębiorstwa jak np. Google czy Microsoft. Szacuje się, iż w wyniku zakazu Google straciłby około 800 mln. użytkowników systemu Android. To ogromne liczby.

Możliwe że kłopoty Google i Microsoft to nie jedyny powód zniesienia blokady. Jak pamiętacie Chiny również zapowiedziały, że zablokują niektóre przedsiębiorstwa amerykańskie, w tym Apple, Intel czy Qualcomm do przeniesienia fabryk. To niosłoby za sobą ogromne koszta.

Zniesienie blokady postawiło pod znakiem zapytania autorski system operacyjny Huawei, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno. Niewykluczone że chiński koncern zabezpieczy się przed takimi sytuacjami jak ta i dopracuje system, by wyposażyć w niego wszystkie nowe urządzenia, w momencie gdy prezydent Trump zmieni zdanie.