RX 5700 podgrzewa atmosferę.

RX 5700 podgrzewa atmosferę.

13 sierpnia 2019 0 przez Kowal

Od ostatnich kilku dni, w sieci pojawia się coraz więcej doniesień, jakoby najnowsze dziecko AMD, a mianowicie mowa tu o Radeon’ie RX 5700 w wersji referencyjnej, miałoby osiągać nawet do 110°C. Wygląda więc na to, że nowy RX 5700 podgrzewa atmosferę w pokojach graczy.

Stanowisko w tej sprawie zajęło samo AMD, twierdząc że temperatury mieszczą się w spodziewanym zakresie przy wykorzystywaniu tej karty graficznej w gamingu. To może wyjaśniać powód dlaczego w miejscu gdzie powinien być jeden czujnik mierzący temperatury na karcie graficznej, jest ich tam cały szereg. Dzięki nim zapobiegniemy przegrzaniu karty, a ta będzie mogła pracować efektywniej. Niewykluczone, że najnowsze aktualizacje sterownika do tego GPU, będzie stopniowo obniżać temperatury, a tym samym nieco schłodzić pokoje graczy.

Czy w takim przypadku podkręcanie tych kart ma jakikolwiek sens, skoro i tak czujniki za moment zbiją temperatury? Przypuszczalnie tak, dopóki nie przesadzimy z napięciami zbyt mocno. Nie mniej jednak, uważam że nowe RX’y to wspaniałe karty, które śmiało mogą konkurować z rozwiązaniami Nvidii. A czy wy posiadacie nowe Radeony? Jeśli tak, to wypowiedzcie się, czy RX 5700 podgrzewa atmosferę w waszych gaming roomach?