Tryb desktopowy w Android Q – Prezentacja i Android zamiast Windows.

Tryb desktopowy w Android Q – Prezentacja i Android zamiast Windows.

28 maja 2019 0 przez Kowal

Jakiś czas temu informowałem was o nowym trybie w najnowszej wersji Androida, który pozwoli przekształcić smartfon w pełnoprawny komputer domowy. Teraz wiemy już jak wstępnie prezentuje się tryb desktopowy w Android Q, dzięki nagranej prezentacji.

Android to obecnie najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Wśród najpopularniejszych desktopowych systemów operacyjnych nadal króluje Windows. Niebawem może to ulec drastycznej zmianie, za sprawą funkcji desktopowej w systemie Android Q. Ciekawi jesteście jak on działa w praktyce? Poniżej zamieszczam film z prezentacji.

Tryb desktopowy w Android Q dość mocno przypomina Windowsa. Być może to jest klucz do sukcesu, ponieważ ludzie zdążyli się przyzwyczaić do paska zadań na dole, z rozwijanym menu Start, które zawiera listę aplikacji, przyciski ustawień i wyłączania komputera.

Oczywiście nie będzie możliwe uruchamianie aplikacji Windowsowych na Androidzie, lecz pamiętajmy że na tym drugim mamy dostępnych wiele darmowych jak i płatnych alternatyw. Według mnie dla takiego domowego użytkownika propozycja ta jest całkiem rozsądna. Obecne urządzenia mobilne niekiedy mają potężniejsze podzespoły niż komputery czy laptopy, oferując do nawet 8 rdzeni czy 12GB pamięci operacyjnej. O takich parametrach może zapomnieć niejeden laptop ze średniej półki cenowej.

Oczywiście wśród bardziej profesjonalnych zadań komputery z systemami MacOS, Linux oraz Windows wciąż będą najwydajniejsze i najbardziej funkcjonalne. Poruszam tutaj jednak temat wykorzystywania nowego trybu do prostych zadań codziennych jak oglądanie YouTube, przeglądanie internetu, proste dokumenty w Word i pisanie maili.