Modern OS – Nowy system Microsoftu. Czy zastąpi on Windowsa?

Modern OS – Nowy system Microsoftu. Czy zastąpi on Windowsa?

2 czerwca 2019 0 przez Kowal

Microsoft poinformował, iż trwają prace nad ich najnowszym systemem operacyjnym dla komputerów osobistych. Nosi on nazwę roboczą Modern OS i być może zastąpi Windowsa, jednak z pewnością nie w całości.

Nowy system od Giganta z Redmond ma być przede wszystkim niezawodny i bardzo bezpieczny. To dość nietypowe jeśli mowa o systemach od Microsoftu, które zazwyczaj mają wiele problemów głównie z bezpieczeństwem (przykład: Meltdown, Spectre i inne). Tak czy inaczej, Modern OS ma być najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym systemem operacyjnym wśród oprogramowań Microsoftu.

Główną zaletą nowego systemu to mniejsza uciążliwość z aktualizacjami, które mają wykonywać się tle. Przeprowadzenie aktualizacji ma się odbywać bez ingerencji użytkownika. Ponadto system zapewni zgodność z sieciami 5G.

W oficjalnym wpisie na blogu, w którym Microsoft informuje o swoim nowym produkcie nie zawarto żadnej wzmianki na temat Windowsa 10. Nie wiadomo do końca czy nowy system kiedyś zastąpi dziesiątkę, lecz wszystko wskazuje na to że nie. Modern OS ma pracować głównie na urządzeniach typowo domowych. Takie urządzenia będą służyć wyłącznie do odtwarzania multimediów, przeglądania Internetu czy lekkich prac biurowych. Do bardziej profesjonalnych zadań wciąż zalecany i wspierany będzie system Windows 10.

Można więc wywnioskować, że najnowszy system od Microsoft będzie próbował upodobnić się do systemów typu Chrome OS. Microsoft ma tą przewagę, że dzięki temu samemu systemowi plików, przenoszenie danych z systemów operacyjnych z rodziny MS będzie znacznie łatwiejsze.